Anlatım v19xx ve v2xxx Üzeri için ASP PUS Sistemi Orjinal ve Kurulum

JustSerious

Furkan YAPICI
Yönetici
Moderatör
Dosya içeriği ve kullanımı

SQL Login Oluşturalım : KO_MAIN Şifre:KO_MAIN

Dosyalar aspx üzerine inşa edilmiştir.Dosyaları kurmak için ilk önce sunucunuza ya da local bilgisayarınıza IIS kurmanız gerekmetidir.IIS Web barındırma yayınlama ve geliştirme işlemine yaramaktadır.Microsoft tarafından ücretsiz olarak sunulmakla beraber eklentiler ile PHP desteği barındırmaktadır.IIS kurulumu hakkında google da arama yapabilirsiniz.Kurulumu kolaydir ve her işletim sisteminin kurulum aşaması ve dosyaları farklıdır.Örneğin Sunucu Makinalarda genellikle Server 2008r2 Kullanılmaktadır bu işletim sisteminde kendi içinde yönetim panelinden kurulum yapılabiliyor bunun için işletim sistemiyle kurulum araması yapmanızda fayda var.

IIS Kurulumu sonrası indirmiş olduğunuz dosyaları ''inetput'' klasörünün içine çıkartın.
Çalışıp Çalışmadığını test etmek için ip nizi yazın.

Örnek:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Burada Forum sayfamızın ismi gelicek sorunsuz gelirse karşınıza kurulum da bir sıkıntı kalmamıştır.

Sonraki aşama SWF Düzenleme

Bu konuda detaylı bi şekilde resimli olarak anlatmıştım.

Bu konudan SWF Düzenleme Programını İndirebilirsiniz.

Rar Şifresi

Panel Kullanan ve farklı web barındırma yazılımları kullanan üyelerimiz bunun da bir çözümü var!
Örneğin appserv yada xampp kullanıyorsunuz ve IIS le beraber çalışmasını istiyorsunuz.Tabiki mümkün bunun için IIS Port değiştirme işlemi yapıcaz.

Öncelikle

Öncelikle “Denetim Masası” –> “Yönetimsel Araçlar” (Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools) penceresinde “Internet Information Services (IIS) Manager” simgesine tıklayarak aşağıdaki pencereyi açıp sol bölmedeki Default Web Site Seçeneği seçili iken sağ kısımdan Bindings ifadesine tıklıyoruz

Bindings ifadesine tıkladıktan sonra da aşağıdaki pencere açılıyor. Bu pencereden de portu 80 olarak görünen ilk satır seçili halde iken edit butonuna tıklıyoruz.

Açılan pencereden de IP Adress, Port ve Host Name seçeneklerini aşağıdaki resme göre dolduruyoruz.

Bu aşamadan sonra tarayıcınızdan, “localhost:8888” adresine gittiğinizde IIS ana sayfasına yönlendirileceksiniz.SWF Dosyalarını düzenlerken sonlarına aynı portu eklemeyi unutmayın.Örneğin

Güle güle kullanın ve emek verip paylaşım yaptığım konulara yorumlarken teşekkür etmeniz yeterlidir.